Masaż kobido to wywodząca się z Japonii technika masażu twarzy, która jest znana jako naturalny lifting bez skalpela. To dość mocny masaż, który łączy różne techniki w celu osiągnięcia jak największych korzyści dla skóry. A wykonywany regularnie daje naprawdę widoczne efekty.
Pochodzenie i historia masażu kobido
Masaż Kobido ma swoje korzenie w Japonii i sięga XV wieku. Jego nazwa pochodzi od japońskich słów „Ko Bi Do”, które oznaczają „starożytną drogę piękna”. Opracowało go dwóch mistrzów masażu, którzy połączyli swoje umiejętności, aby stworzyć wyjątkową metodę pielęgnacji twarzy. Takie połączenie sił było jednak jedynie na potrzeby japońskiego dworu. Przez wieki masaż kobido był dostępny wyłącznie dla tamtejszej rodziny cesarskiej i arystokracji. Technika ta była przekazywana z pokolenia na pokolenie, ale nie wychodziła poza dwór cesarza Japonii.
W XIX wieku, kiedy to techniki masażu i tradycje medycyny japońskiej zaczęły być bardziej dostępne dla szerszej publiczności, masaż kobido zaczął „wychodzić” poza dwór cesarski. W XX wieku wraz z globalizacją i wzrostem zainteresowania medycyną alternatywną powoli stawał się popularny także na Zachodzie. Obecnie jest szeroko stosowany w wielu krajach jako skuteczna metoda naturalnego liftingu twarzy.
Techniki masażu kobido
Wykonując masaż kobido łączę różne techniki, których celem jest stymulacja mięśni twarzy, poprawa krążenia krwi oraz ujędrnienie skóry. Oto kilka głównych:
1. Głębokie ugniatanie, polegające na intensywnym masowaniu mięśni twarzy, pomaga stymulować produkcję kolagenu i elastyny, a także poprawia krążenie krwi i dotlenienie komórek skóry.
2. Delikatne ruchy drenujące pomagają w usuwaniu toksyn i redukcji obrzęków, a jednocześnie stymulują układ limfatyczny i tym samym przyczyniają się do poprawy ogólnej kondycji skóry
3. Akupresura, polegająca na uciskaniu określonych punktów na twarzy, pomaga w redukcji napięcia mięśniowego i stresu.
4. Ruchy liftingujące mają na celu poprawę owalu twarzy i redukcję zmarszczek.
Jak działa masaż kobido?
Działanie masażu kobido na wygląd naszej twarzy i szyi jest wielorakie, a efektem jest ujędrnienie skóry, poprawa owalu twarzy i nadanie jej młodszego wyglądu. Co ważne, dla tych efektów taki masaż powinien być wykonywany regularnie, a co najmniej w okresowych seriach.
Efekty masażu kobido:
- stymulacja krążenia i poprawa dotlenienia skóry,
- produkcja kolagenu i elastyny,
- detoksykacja,
- relaksacja mięśni.
Korzyści z masażu Kobido
Masaż Kobido jest często nazywany naturalnym liftingiem twarzy. Jedną z widocznych korzyści jest poprawa kondycji skóry, która jest widoczna już po kilku zabiegach. Z kolei dzięki stymulowaniu układu limfatycznego doprowadzamy do redukcji obrzęków i cieni pod oczami. Natomiast stymulacja produkcji kolagenu i elastyny poprawia jędrność i elastyczność skóry, dzięki czemu mamy lifting twarzy bez skalpela – skóra jest bardziej jędrna i sprężysta, co zapobiega jej wiotczeniu.
No, i na koniec – masaż kobido nie byłby masażem, gdyby nie to, że jednocześnie, oprócz tych wszystkich korzyści, daje głębokie odprężenie.
Jak często stosować masaż kobido?
Jak we wszystkim, dla osiągnięcia najlepszych rezultatów masaż kobido powinien być wykonywany regularnie. Ja zalecam zwykle się serię zabiegów składającą się z co najmniej 10 sesji, wykonywanych raz lub dwa razy w tygodniu. Następnie, dla utrzymania efektów, warto ponawiać masaże raz na miesiąc.
Kto może skorzystać z masażu kobido?
Kobido to masaż odpowiedni dla osób w każdym wieku, które pragną poprawić kondycję swojej skóry i osiągnąć efekt liftingu bez skalpela. Jest szczególnie polecany osobom z oznakami starzenia, zmęczenia oraz tym, które chcą zrelaksować mięśnie twarzy i poprawić ogólny wygląd skóry.
Przeciwwskazania do wykonania masażu kobido
Chociaż jest to masaż bezpieczny dla skóry, to jednak są pewne przeciwwskazania, które warto wziąć pod uwagę przed jego wykonaniem. Dla dobra klientów nie wykonam tego masażu, jeśli masz:
- stan zapalny skóry, np. trądzik ropowiczy, opryszczka czy egzema,
- świeże blizny i rany (tu chyba nie muszę tłumaczyć przyczyn),
- cerę naczynkową i skłonną do siniaków – kobido to dość intensywny i głęboki masaż, który może spowodować pęknięcie naczyń krwionośnych i siniaki, zwłaszcza u osób z cerą bardzo wrażliwą.
Ponadto jeśli cierpisz na nadciśnienie tętnicze, choroby serca lub jesteś w zaawansowanej ciąży, zasięgnij opinii lekarza prowadzącego.
Jak przygotować się do masażu kobido?
Przed masażem kobido warto dokładnie oczyścić twarz z makijażu i innych zanieczyszczeń. Zobacz, jak skutecznie oczyszczać twarz. Wskazane jest również unikanie ekspozycji na słońce. Po zabiegu zalecane jest stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych, aby wspomóc regenerację skóry i utrzymać jej nawilżenie.
Kobido to świetna i sprawdzona alternatywa dla inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Dzięki regularnym sesjom można osiągnąć efekt liftingu twarzy bez skalpela, poprawić kondycję skóry, zredukować zmarszczki i cieszyć się zdrowym, promiennym wyglądem. Jeśli chcesz zobaczyć te rezultaty na własnej skórze, serdecznie zapraszam na zabieg!
Umów się na wizytę i przekonaj się, jak masaż Kobido może odmienić Twoją skórę. Zapisz się na zabieg przez Booksy albo zadzwoń do mnie bezpośrednio pod numer 784 902 371.
Kasia Korólczyk